Magazyny na tle mapy Krakowa
Kraków to drugie co do wielkości miasto w Polsce, doskonale znane z bogatej oferty edukacyjno-kulturalnej. To również jedna z najchętniej wybieranych destynacji turystycznych – co roku odwiedzają go miliony turystów. Od dawna zarówno miasto, jak i całe województwo małopolskie skutecznie angażuje się w pozyskiwanie nowego biznesu. Nie da się jednak nie zauważyć, że w ostatnich latach był on głównie oparty na rynku biurowy. Kraków nazywa się przecież liderem sektora usług wspólnych dla biznesu w Polsce. Dopiero w tle przeszklonych biurowców pojawiają się centra logistyczno-produkcyjne, których wartość w kreowaniu nowych miejsc pracy oraz PKB gmin i regionu dopiero dociera do lokalnej świadomości. Przyczyniła się do tego pandemia COVID-19 i lockdown, który spowodował paraliż rynku turystycznego, gastronomicznego oraz biurowego, a jednocześnie rozkwit rynku magazynowego. Już wtedy wysłany został ważny sygnał do włodarzy regionu, którzy z takim doświadczeniem powinni w swoich planach strategicznych brać pod uwagę odporność rynku magazynowego na rozmaite zawirowania.
W regionie funkcjonuje 26 stref aktywności gospodarczej oraz specjalna strefa ekonomiczna Krakowskiego Parku Technologicznego. Inwestorzy mogą zatem liczyć na wsparcie w zakresie lokacji, ekspansji biznesu czy też rozwoju eksportu i dywersyfikacji struktury produkcji.
Patrząc przez pryzmat dotychczasowego rozwoju małopolskiego rynku logistyczno-przemysłowego, możemy wskazać, że miał on kilka kierunków. Wschodni z uznawanymi za kolebkę regionu Rybitwami, na których znajdują się B-klasowe magazyny i obiekty Small Business Unit w granicach miasta. Wśród oczekiwanych inwestycji miejskich znajdują się komple...
Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.
- Dostęp do portalu
- 6 numerów czasopisma w wersji papierowej
- Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów
- ... i wiele więcej!