Największa firma zabawkowa w Skylinerze

News

Do grona najemców biurowca Skyliner dołączył kolejny światowy gracz – firma Mattel Poland. Spółka jest częścią koncernu Mattel – lidera w dziedzinie projektowania, produkcji i sprzedaży zabawek oraz innych produktów przeznaczonych do użytku rodzinnego. Nowy najemca zajmie 660 mkw. powierzchni w inwestycji Grupy Karimpol na warszawskiej Woli.

Mattel to światowy lider w projektowaniu, produkcji i sprzedaży zabawek oraz produktów skierowanych do dzieci i rodzin. Firma powstała w 1945 r. w Los Angeles. Od 1980 r. Mattel jest największym producentem zabawek na świecie. Należą do niej kultowe marki tj. Barbie, najbardziej popularna i rozpoznawalna lalka na świecie, Hot Wheels, Monster High, Thomas & Friends, Fisher-Price, Scrabble, Matchbox oraz wiele innych. Obecnie Mattel zatrudnia blisko 30 000 pracowników w 40 krajach i sprzedaje oraz dystrybuuje produkty w ponad 150 państwach na całym świecie. Kluczowymi elementami strategii firmy od zawsze była dbałość o najwyższą jakość i bezpieczeństwo zabawek, a także ochrona środowiska naturalnego. Produkty firmy Mattel spełniają wszystkie najwyższe światowe standardy jakości i testy bezpieczeństwa w branży zabawek.

Polski oddział Mattel powstał w 2005 r. Od 2023 roku jego siedzibą będzie Skyliner, spółka zajmie w nim 660 mkw. powierzchni biurowej. W procesie wynajmu pośredniczyła agencja CBRE.

– Warszawska Wola to najdynamiczniej rozwijająca się biznesowa dzielnica stolicy, a Skyliner jest jej centralnym punktem. Walory naszej flagowej inwestycji doceniają kolejni krajowi i zagraniczni giganci. Cieszymy się, że w tym gronie znalazła się też spółka Mattel Polska. Nasz nowy najemca reprezentuje branżę, której w Skylinerze jeszcze nie gościliśmy. Tę firmę zna chyba każdy z nas, głównie za sprawą produkowanych przez nią zabawek oraz akcesoriów znajdujących się w niejednym domu. Mamy nadzieję, że dla zespołu Mattel w Polsce takim domem stanie się Skyliner – mówi Harald Jeschek, partner zarządzający w Grupie Karimpol.

Do najemców budynku należą firmy: Aon, Bolt, Booksy, Capital.com, Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o., Colonnade Insurance S.A. Oddział w  Polsce, Dom Maklerski X-Trade Brokers (XTB), DXC Technology iTechArt, Luxoft, MicroStrategy, Onwelo, Tarkett i Wento, a także globalny operator elastycznych przestrzeni biurowych Mindspace, który wiosną 2023 roku otworzy tutaj swoją drugą lokalizację w Polsce. W biurowcu działa także restauracja MEET & EAT należąca do Grupy Nutri Mind oraz piekarnio-kawiarnia Gorąco Polecam. Smaki z Piekarni (Enata Bread).

O Skylinerze

Skyliner to 6. najwyższy budynek Warszawy zlokalizowany na warszawskiej Woli przy Rondzie Daszyńskiego. Oferuje 49 000 mkw. powierzchni biurowej i retailowej do wynajęcia na 42 kondygnacjach. Spektakularne lobby Skylinera o wysokości aż 16 m to jednocześnie najwyższe lobby biurowe w Polsce. Na 165 m wysokości położony jest dwupoziomowy Skybar z niezwykłymi widokami na panoramę Warszawy. Biurowiec jest obsługiwany przez 21 szybkich wind (o prędkości do 7 m/s) wyposażonych w inteligentny system obsługi bezdotykowej i umożliwiających komfortowy transport. 

Skyliner jest doskonale zlokalizowany względem stacji metra przy Rondzie Daszyńskiego (zaledwie 8 metrów) i przy głównym węźle przesiadkowym tramwajów i autobusów. Pięciopoziomowy parking Skylinera jest przewidziany dla 428 samochodów, posiada stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych, a także miejsca parkingowe dla 330 rowerów z szafkami oraz nowoczesnymi łazienkami. Budynek jest wyposażony w nowoczesne rozwiązania, które umożliwią m.in. sczytywanie tablic rejestracyjnych. Posiada także aplikację, która pozwala na zdalne sterowanie parametrami pomieszczeń, a także rezerwację sal czy stanowisk do pracy.

Skyliner posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent i jest zasilany w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. Uzyskał certyfikat innogy Polska S.A. z Grupy E.ON potwierdzający zakup  gwarancji pochodzenia energii elektrycznej z instalacji OZE. Biurowiec jest inwestycją Grupy Karimpol. Został zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski.

Przypisy