Dlaczego jest to takie ważne? Powodów można wymienić kilka, m.in. zmieniające się uwarunkowania prawne, wzrastająca świadomość społeczna, oczekiwania potencjalnych inwestorów, jak również rosnący popyt na produkty i usługi, które wpisują się w zasady zrównoważonego rozwoju. Szczególnie wiążące dla przedsiębiorców stają się europejskie przepisy prawne, w tym przyjęcie Europejskiego Zielonego Ładu. Unijne regulacje wyraźnie wskazują na priorytet związany z dążeniami do neutralności klimatycznej oraz działaniami na rzecz mitygacji i adaptacji do zmian klimatu.
Jak zatem przygotować się do raportowania ESG (od: environmental – środowisko, social – społeczeństwo, governance – ład korporacyjny) oraz z jakimi standardami i wytycznymi warto się zapoznać?
Międzynarodowy standard GRI
GRI Standard (od:Global Reporting Initiative) pomaga firmom rozpocząć przygodę z raportowaniem kwestii zrównoważonego rozwoju (popularna nazwy to również: „raportowanie niefinansowe” czy „ESG”). Pierwsza wersja standardu pojawiła się już w 2000 r., a jej proponowany układ umożliwia każdej organizacji raportowanie, niezależnie od wielkości i sektora działalności. GRI jest popularnym wybore...
Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.
- Dostęp do portalu
- 6 numerów czasopisma w wersji papierowej
- Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów
- ... i wiele więcej!