Jak wpłynąć na komfort i produktywność użytkowników budynków?

FACILITY

Przestrzenie, które tworzymy, w których pracujemy i mieszkamy, są ściśle i nierozerwalnie związane ze zdrowiem. Mówiąc wprost: budynki mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy skala tego wpływu stała się jeszcze bardziej widoczna. Pandemia wywołała pilne zapotrzebowanie nie tylko na dalsze badania nad tymi czynnikami, ale także na wdrażanie dobrych praktyk i rozwiązań, które mogą przynieść korzyści wszystkim.

Przeciętnie w budynkach spędzamy ponad 90% czasu, więc przestrzeń, w której przebywamy, jest niezwykle istotna w kontekście naszego funkcjonowania. Miejsce pracy powinno inspirować, pobudzać kreatywność, ułatwiać relacje oraz wymianę informacji. Dobrze zaprojektowane biuro współpracuje ze swoimi użytkownikami. Zapewnia komfort, może wręcz poprawić zdrowie.

Jeśli ktoś zapytałby nas, czy chcemy czuć się szczęśliwi i mieć zapewniony komfort fizyczny, pewnie wywołałoby to zaskoczenie. Chociaż możemy się spierać o dokładne znaczenie i rozróżnienie pomiędzy pojęciami „szczęście”, „przyjemność” czy „dobre samopoczucie”, to jednak są to dla nas stany pożądane. Można również powiedzieć, że ludzie uważający się za szczęśliwych, są bardziej produktywni i zaangażowani w wykonywaną pracę. To przekłada się na lojalność względem pracodawcy i wyniki firmy. W czym w takim razie tkwi sekret?

Rola budynków

...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Dostęp do portalu
  • 6 numerów czasopisma w wersji papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów
  • ... i wiele więcej!

Przypisy